Telefon
WhatsApp
Çatı İçi Isı Yalıtımı
Çatı İçi Isı Yalıtımı

Çatı İçi Isı Yalıtımı

Çatılar, binaların olmazsa olmaz yapısıdır. Çatısız bir ev düşünebilirmisiniz? Çatılar olumsuz hava şartlarında binalarınızı yağmur, rüzgar, kar, sıcak, soğuk demeden korur. Çatıların genelde 3 çeşidi vardır. Bunlar; klasik çatı,sandviç çatı ve tropez çatıdır. Çeşitleri ve malzemeleri farklı olsada çatıların genel görevi binadaki yapıların korunması ve az da olsa yalıtım yapmasıdır. Tabi zamanla çatılar üstlendikleri görevden dolayı aşınabilir. Bu da ısı kaybına neden olduğundan yakıt tüketimini artırarak bütçenize olumsuz etki yapar.

Binalarınızın yalıtımını yaparken çatıyı unutmamalısınız.Çatı izolasyonu yapılmamış bir binada ısı kaybı çok olacaktır. Çünkü çatı, izolasyon yapılmasa bile binanın yalıtımını sağlamaktadır. Fakat dediğimiz gibi zamanla yıpranarak yalıtım özelliğini kaybeder. Kaybedilen yalıtım özelliğini binaya tekrar kazandırmak için çatı izolasyonu şarttır.

Binaların yalıtımında önemli bir yere sahip olan çatıların izolasyonunu yapmanın size birçok yönden faydası olacaktır.

Çatı izolasyonu yaptırarak yazları sıcaktan korunursunuz.Kışları ise yalıtımdan dolayı az yakarak çok ısınırsınız. Bu sayede daha az ödersiniz. Yakıt tüketimi az olduğundan çevreyi daha kirleterek sosyal sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz.

Çatı izolasyonu yaptırırken kullanılan malzemeyi ve işçiliği iyi seçmek gerekir. Malzemeler ne kadar iyi olursa olsun işçilik iyi olmazsa bir fayda sağlamaz. Bu yüzden çatı izolasyonu yaparken malzemenin çatıya işin ehli ustalar tarafından uygulanmasına dikkat etmeniz gerekir.