Telefon
WhatsApp
Dış Cephe Boya
Dış Cephe Boya

Dış Cephe Boya

Dış cepheleri renklendirmek ve koruyucu bir tabaka yaratmak için farklı yapı malzemeleri kullanılıyor. Boyalar en bilinen dış cephe dekorasyon ürünleri arasında da yer almaktadır.

Dış cephelerde duvar boyaları iklim şartlarına uyum sağlayacak özellikte tercih edilir.

Zirve Yapı Yalıtım ve Mantolama Firmamızda bina dış cephe renkleri boya piyasasında önemli bir konuma sahip olan boya markalarının cins, renk, fiyat filtreleme seçenekleri ile sizlerin hizmetindedir.

Dış Cephe Boyaları
Dış cephe boyaları; binalara estetik ve özel bir görüntü katan, koruyucu özelliğiyle binanın dayanıklılığını arttıran yapı malzemeleridir. Dış cephe boyası silikonlu, akrilik, su esaslı, dekoratif gibi farklı içerik fonksiyonlarıyle üretilmektedir. Ayrıca dış cephe boyası renkleri uygulanacağı binaya göre değişmektedir.

Dış cephe boyası 15 litre, 20 kg gibi farklı boyutlarda üretilmektedir. Dış cephe boyaları müstakil ev, villa, okul, apartman, şirket gibi binalarda sık olarak kullanılıyor

Silikonlu Dış Cephe Boyası: Silikonlu dış cephe boyası; içeriğindeki akrilik sayesinde su geçirmez dış cephe boyalarından birisidir. Hava şartlarına olan direnci üst düzeydedir. Nefes alabilen boyalar arasında yer aldığı için uzun seneler boyunca kullanılabilmektedir. Çatlama ve kabarmaları önleyen özel silikon dolgulu içeriği sayesinde duvarlarda pürüzsüz ve estetik bir görüntü oluşturmaktadır.

Rutubeti ve nemi önleyen duvarlar, tavanlar oluşturmuş olduğu için özellikle su ile temasın fazla olduğu binalarda tercih edilir.

Akrilik Dış Cephe Boyası: Akrilik dış cephe boyası; yüksek kapatıcılık özelliği olan boyalardan birisidir. Kolay uygulanmakta olan yapısı ve çabuk kurumasıyla dış cephelerde tercih edilir. Güneş ışınlarına olan direnci yüksektir. Kullanım süresi uzun olan boyalardır. Mat görünümlü yüzey yapısı duvarlardaki hataları kolaylıkla kapatmaktadır.

Tuza ve neme dayanıklı formülü ile denize yakın olan yapılarda sık olarak kullanılıyor. Renk olarak beyaz ve mavi dış cephe boyaları popüler akrilik dış cephe boya renklerindendir.

Su Bazlı Dış Cephe Boyası: Su bazlı dış cephe boyası; silinebilir yapısı ile lekeleri önler. Solmaya karşı dirençli olan su esaslı dış cephe boyası hava koşullarına karşı da mukavemetlidir. Nefes alabilen boya çeşitleri içerisinde yer alır. Hızlı kuruma özelliğiyle kolay uygulanabilmektedir.

Apartmanlarda, evlerde, ofis ortamlarında su esaslı dış cephe boyalarının sarı ve kiremit renkleri tercih edilir.

Polisan, Filli Boya, Dyo, Casati, Jotun renk paleti binalarınızın havasını değiştirecek boyalar Zirve Yapı Yalıtım ve Mantolama'da yer almaktadır.

Dekoratif Dış Cephe Boyası: Dış cephelerde dayanıklılığa eşlik edecek estetik ve özel dizaynları sevenlerin tercihi dekoratif dış cephe boyalarıdır. Suya ve güneş ışınlarına dayanıklı olarak üretilen dekoratif boyalar; su esaslı, akrilik, silikon esaslı içeriğe sahiptir. Nefes alabilen boyalar arasında yer aldığı için kullanım süresi ve dış etkilere olan direnci fazladır.

Dekoratif dış cephe boyaları arasında grenli dış cephe boyası bir hayli rağbet görmektedir. Grenli boya; kendisinden desenli yapısı ile duvarlarda pütürlü ve değişik bir görüntü oluşturur.

Dyo, Filli Boya gibi markaların grenli dış cephe boyaları kendi kendisini temizleyebilme özelliğiyle dikkat çekmektedir. Her dış cephe için uygulanabilmektedir.