Telefon
WhatsApp
Platform İskele
Platform İskele

Platform İskele

Bilindiği üzere yapı uygulamalarında cephe platformları büyük önem arz etmektedir. Bunları sıralamak gerekirse, birinci öncelik iş güvenliğidir.İkinci husus ise iş ve zaman açısından eski tip iskelelere nazaran hızlı ve kolay kullanımı sayesinde iş ve zaman kaybının önüne geçerek işlerimizi %100 daha erken bitirmemize yardım edecektir. Platform iskelelerin Kullanımı ve Kurulumu çok basittir. Bu Platform iskelenin dizayn ve modernizasyonuyla bağlantılıdır. Modüler olması sayesinde depolama ve muhafazası kolaydır. Platform iskeleler özellikle çok katlı yapılarda kullanıma çok uygundur.

Güvenlik açısından yüksek güvenlik unsurlarını şu biçimde sıralayabiliriz.

1- Paraşüt Fren Sistemi (Herhangi bir arıza durumunda platformu kilitler ve aşağıya düşmesini engeller.)
2- Limit Sensörleri (Bu sensörlerle belirlediğimiz aralıklarda platformumuzun çalışmasını sağlar. Bu limitlerin dışına çıkması halinde otomatik durur ve uyarı verir.)
3- Kapı Sensörü (Platform giriş kapıları açık olduğu zaman platformun çalışmasını engeller. Buda olabilecek kazaların önüne geçer.)
4- Elektromanyetik Motor Fren sistemi (Olası elektrik kesilmelerinde platformun güvenli bir biçimde yere indirilmesini sağlar. Paraşüt fren sistemi ile beraber hareket eder.)
5-Otomatik Dengeye Alma Sistemi (Çift mastlı sistemde otomatik şekilde Platform iskele kendisini dengeye alarak düzgün terazide çalışma olanağı sunar)
6-PLC Kontrol Ünitesi (Oluşabilecek arızalarda Kontrol ünitesindeki ekranda Türkçe yazılımla Görüntülü olarak arızaları bildirir ve yapılması gerekli olan işlemleri gösterir.)
7- Statik Raporlarla onaylanmış kolon ve platformların yüksek güvenlik kat sayıları sayesinde titreme ve esneme yapmaz. Çalışanların güvenli bir biçimde çalışmaları hissini verir.