Telefon
WhatsApp
Stropiyer
Stropiyer

Stropiyer

Poliüretan malzemeden imal edilip hafif taşınabilir, kolay monte edilen maliyeti düşük bir malzemedir. Pencere önlerine gelen kısımlara 20-25 cm korniş montajı boşluğu bırakılarak düz perdelik monte edildikten sonra stropiyer monte edilir. Boyanabilir, tavan boyasıyla aynı malzeme uygulanması tavanla bütünlük içinde görünmesini sağlar.
Solvent bazlı boyalar tercih edilmezler, çünkü etkileşime girip yapılarının bozulmasına sebep olabilir. Montajdan sonra duvarlara gelen kısımlar hafif bir alçı lekesi bırakacağı için duvarlar yeniden boyama gerektirebilir. Montaj kararından önce bu ihtimal ve maliyette göz önünde bulundurulmalıdır. Yenilenmesi ya da değiştirilmesi çok kolaydır.
Nakliyesi kolay ve maliyeti düşüktür. 2 metrelik boy olarak isimlendirilen ölçülerde satılmaktadır. Çeşitli modelleri vardır, hemde banyo gibi mekanlar için inceleri (5-8cm) oda ve salon gibi kısımlar için 13 ve üzeri kalınlık ölçüleri mevcuttur. Günümüzde genelde sade modeller tercih edilir. Birçok yapı market, hırdavatçı ve hatta İnternet üzerinden sipariş verilebilir. Standart ölçülere sahiptir bu kartonpiyere göre bir dezavantajdır. Fakat bu büyük bir sorun olmadığı gibi esasında standartın sağlanması açısından bir avantajdır.